24.01.2022

  • Emine Erdoğan, Katar'ın başkenti Doha'da Katarlı İş Kadınları Derneği tarafından düzenlenen Üst Düzey Katar-Türkiye Kadın Buluşması'na katıldı.

  • Katar Ulusal Müzesi'ni gezdi Emine Erdoğan, Katarlı iş kadınlarıyla bir araya geldiği toplantıdan önce Katar Ulusal Müzesi'ne ziyaret gerçekleştirdi.

  • Yani kadınlar, temel insan haklarını kullanmadığı, eğitimden ve istihdamdan mahrum kaldığı zaman kalkınmanın gerçekleşmesi mümkün değildir dedi.

  • Erdoğan, hem sosyal hem de ekonomik olarak kalkınmış kadınların sayısının arttıkça sosyal yapıdan üretim sistemlerine kadar çok boyutlu dönüşümler yaşanacağını dile getirdi.

07/12/21 19:40

Emine Erdoğan: "Sürdürülebilir kalkınma ile kadınların ekonomik ve sosyal olarak güçlenmesi arasında doğrudan bir ilişki var"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Katar'ın başkenti Doha'daki Üst Düzey Katar-Türkiye Kadın Buluşması'nda, "Sürdürülebilir kalkınmayla kadınların ekonomik ve sosyal olarak güçlenmesi arasında doğrudan bir ilişki var. Yani kadınlar, temel insan haklarını...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin