27.03.2019

HABER ÖZETI

  • SSB'den yapılan açıklamaya göre, Başkan İsmail Demir, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), ASELSAN, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Bombardier firmalarının temsilcileriyle TUSAŞ'ın tesislerindeki uçakları inceledi.

  • - HAVA SOJ Projesi Elektronik harp özel görev uçakları geliştirilmesi amacıyla, SSB ile ASELSAN arasında HAVA SOJ Projesi imzalanmış, sözleşme daha sonra ASELSAN-TUSAŞ İş Ortaklığı'na devredilmişti.

  • Yapacağımız sistemlerin, dünyada çeşitli ülkelerde kullanılan sistemlere göre çok daha ileri unsurlar taşımasını planlıyoruz.ifadesini kullandı.

  • - Elektronik harp görev sistemleri milli olacak HAVA SOJ sistemlerine entegre edilecek elektronik harp görev sistemlerinin tamamı yurt içinde ve milli olarak geliştirilecek ve üretilecek.

15/03/19 15:32

Elektronik harp sistemi kurulacak uçaklar Türkiye'de

SSB'den yapılan açıklamaya göre, Başkan İsmail Demir, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), ASELSAN, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Bombardier firmalarının temsilcileriyle TUSAŞ'ın tesislerindeki uçakları inceledi. Uçaklar ve entegre edilecek sistemler hakkında bilgi...

Memurlar ·

Elektronik harp sistemi kurulacak uçaklar Türkiye'de

Memurlar

Elektronik harp sistemi kurulacak uçaklar Türkiye’ye geldi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, elektronik harp özel görev uçakları geliştirilmesi amacıyla başlatılan HAVA SOJ Projesi kapsamında hayata geçirilecek sistemlerin entegre edileceği uçakları inceledi. Demir, "Yapacağımız sistemlerin dünyada...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin