12.08.2020

HABER ÖZETI

  • Elektriğin kaynağından vatandaşa ulaşması için çalışan Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ), kaliteli iletim için teknolojiyi de kullanıyor.

  • Klasik yöntemin dışındaki bu çalışma hem ekonomi hem de zaman anlamında tasarruf sağlıyor.

  • Dünyadaki uygulamaları da yakından takip eden kurum, yüksek gerilim hatlarındaki izolatörlerin temizliği için Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi.

  • Helikopterin Ege Bölgesi'ndeki çalışmalarına devam ettiğini dile getiren Bal, şunları kaydetti: Helikopterle izolatör yıkamanın en büyük faydası, enerjiyi kesmeden kaliteli şekilde çalışma yapmaktır.

18/08/19 13:55

Elektrik hatlarına 'havalı' temizlik

Yüksek gerilim hatlarında zamanla kirlilik ve çevre koşullarına bağlı iletim performansı azalan izolatörler (yalıtkan malzeme), helikopterden sıkılan saflaştırılmış suyla temizleniyor. Elektriğin kaynağından vatandaşa ulaşması için çalışan Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ),...

Memurlar ·

Elektrik hatlarına 'havalı' temizlik

Memurlar

Elektrik hatlarına "havalı" temizlik

İZMİR (AA) - YUSUF ŞAHBAZ - Yüksek gerilim hatlarında zamanla kirlilik ve çevre koşullarına bağlı iletim performansı azalan izolatörler (yalıtkan malzeme), helikopterden sıkılan saflaştırılmış suyla temizleniyor. Elektriğin kaynağından vatandaşa ulaşması için çalışan Türkiye...

Memleket ·

Elektrik hatlarına "havalı" temizlik

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin