09.03.2021

  • 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8'lik depremde Elazığ'da 37, Malatya'da 4 olmak üzere toplam 41 kişi hayatını kaybetti, iki şehirde 25 binden fazla konut ise hasar gördü.

  • Elazığ Valisi Erkaya Yırık, İHA muhabirine yaptığı açıklamada deprem sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatlarıyla tüm yardımların kente geldiğini ifade ederek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 20 bin konutu planlayarak inşaatlarına başladı.

  • Bununla birlikte özellikle esnaflarımızın mağduriyetini giderme anlamında Kredi Garanti Fonu başta, Esnaf Kefalet Kooperatifinin yapmış olduğu krediler olmak üzere 1 milyar liralık bir nakdi desteği de sağlamış olduk.

  • Bu süreçte Yazıkonak, Bızmışen, Karşıyaka, Mustafapaşa, Abdullahpaşa, Aksaray ve Gümüşkavak'ta biten konutları vatandaşlarımıza kura çekmek suretiyle belirlemiş olduk.

22/01/21 09:57

Elazığ depreminin ardından devlet desteği 7 milyara ulaştı

Elazığ'da meydana gelen 6.8'lik depremin yıl dönümüne günler kalırken, şu ana kadar depremzedelere 1 milyar lirası ayni ve nakdi yardım olmak üzere konutlar ve faizsiz kredilerle 7 milyar liralık destek sağlandığı bildirildi. 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8'lik depremde Elazığ'da...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin