27.02.2021

HABER ÖZETI

  • Ekvador basınında çıkan habere göre, Guayaquil, El Turi ve Cotopaxi şehirlerinde çıkan ayaklanmalarda en az 50 mahkum yaşamını yitirdi, 2 polis yaralandı.

  • Güney Amerika ülkesi Ekvador'da 3 farklı kentte bulunan hapishanede isyan çıktı.

  • Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno ise sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, isyanların suç örgütleri tarafından birkaç cezaevinde eşzamanlı olarak gerçekleştirildiğini ifade etti.

  • Yetkililer, çok sayıda güvenlik gücünün olay yerlerine intikal ettiğini ve cezaevlerinde kontrolü sağlamaya çalıştığını bildirdi.

24/02/21 03:27

Ekvador'da hapishanelerde isyan çıktı: 50 ölü

Ekvador basınında çıkan habere göre, Guayaquil, El Turi ve Cotopaxi şehirlerinde çıkan ayaklanmalarda en az 50 mahkum yaşamını yitirdi, 2 polis yaralandı. Yetkililer, çok sayıda güvenlik gücünün olay yerlerine intikal ettiğini ve cezaevlerinde kontrolü sağlamaya çalıştığını...

Türkiye Gazetesi ·

Ekvador’da 3 hapishanede isyan çıktı: 50 ölü

Ekvador'da 3 farklı kentte bulunan hapishanede çıkan isyanlarda polis müdahalesi sonucu en az 50 mahkum hayatını kaybetti. Güney Amerika ülkesi Ekvador'da 3 farklı kentte bulunan hapishanede isyan çıktı. Ulusal Polis tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada,...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin