21.01.2021

HABER ÖZETI

  • Edirne lezzetlerini dünyaya tanıtacaklarını vurgulayan Soytürk, Saray mutfağıyla ilgili Edirne gastronomisiyle ilgili ciddi çalışmalar yürütüyoruz.

  • - Dünyaya damga vuracak bir ciğerimiz var Gastronomi yazarı ve şef Özlem Mekik de Edirne'nin derin bir yemek kültürüne sahip olduğunu belirtti.

  • Kentin gastronomi alanında önde gelen yemeklerinden tava ciğerin UNESCO'ya girmesi için çalışmalar yapacaklarını aktaran Mekik, şöyle devam etti: Tava ciğer bence mutlaka UNESCO'ya girmeli.

  • Mekik, Edirne'de ciğerin yanı sıra Karaağaç acı biberi, Edirne beyaz peyniri ve tava yoğurdu gibi kente özgü marka lezzetler bulunduğunu sözlerine ekledi.

18/11/20 13:18

Edirne'nin meşhur tava ciğeri 'UNESCO' yolcusu

Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Edirne'nin, saray mutfağının tüm öğelerin yaşatan bir şehir olduğunu söyledi. Türkiye'nin önde gelen şefleriyle projeler hazırlamaya başladıklarını belirten Soytürk, Edirne Valisi Ekrem Canalp...

Yeniçağ Gazetesi ·

Edirne'nin meşhur tava ciğeri 'UNESCO' yolcusu

Osmanlı'ya yüz yıla yakın başkentlik yapan Edirne'de, saray mutfağının önde gelen lezzetlerinden Edirne tava ciğeri ve kentin marka lezzetlerinin UNESCO'ya girmesi için çalışma başlatıldı. Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada,...

Memurlar ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin