28.11.2021

  • Naser'in 2019 yılında hayatının Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği'nin İzmir'deki Mülteci Sağlığı Eğitim Merkezi'ne (RHTC) ulaşması ile birlikte değiştiği belirtildi.

  • Açıklamada, Suriye'nin Halep kentinde yaşayan 28 yaşındaki Naser'in hukuk fakültesinde 2. sınıfta olduğu sıralarda kimliği belirsiz kişilerce sırtından vurulduğu belirtildi.

  • Sırtına isabet eden kurşun nedeniyle omurgası zarar gören Naser'in felç kaldığı ifade edilerek, ağır yaralanmasına rağmen Suriye'den kaçmayı başardığı aktarıldı.

  • Belden aşağısı felç olan Naser'in, Türkiye'de ikamet eden aile üyelerinin yardımıyla annesi, babası ve kardeşleriyle birlikte kalmak üzere İzmir'e gönderildiği aktarıldı.

13/10/21 18:26

DSÖ: “Sırtından vurulduktan sonra felç kalan Suriyeli hukuk öğrencisi Naser, Türkiye’de daha parlak bir geleceğe doğru ilk adımlarını atıyor”

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Türkiye ile birlikte yürütülen Mülteci Sağlığı Programı kapsamında Türkiye'de tedavi gören Suriyeli Muhammed Naser hakkında yaptığı açıklamada, "Sırtından vurulduktan sonra felç kalan Suriyeli hukuk öğrencisi, Türkiye'de daha parlak bir geleceğe...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin