18.01.2021

  • Her gün yeni bir dolandırıcılık yöntemine başvuran kalpazanların son hedefi internet üzerinden altın satan firmalar oldu.

  • Banka tarafından, müşteriye gönderilen ve paylaşılmaması istenen şifre paylaşıldığında dolandırıldığını anlayan kart sahipleri, soluğu savcılıkta alırken savcılık, alışveriş yapılan şirketi muhatap alarak ifadeye çağırıyor.

  • Civelek Dolandırıcılar ele geçirdikleri kredi kartı bilgilerinin sahipleri ile irtibat kurarak, kişilerin kartından ödeme yapmak için bankalarında SMS olarak gelen şifreyi paylaşmasını istiyor.

  • Son dönemde artan durum kart sahibini mağdur ederken bu dolandırıcılığa hedef olan firmalar da savcılık soruşturması süreciyle firma isimleri ya da markalar da ciddi zarara uğruyor.

26/11/20 13:34

Dolandırıcıların yeni hedefi internet üzerinden altın satışı yapan firmalar

İnternet ortamında her gün yeni bir dolandırıcılık yöntemi geliştiren kalpazanların son oyunu ele geçirdikleri kart bilgileri ile altın satış sitelerinden alışveriş yapmaları oldu. Kartlarından altın alışverişi yapıldığını gören vatandaşlar soluğu savcılıkta alırken, Avukat...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin