31.05.2020

HABER ÖZETI

  • Medipol Mega Üniversite Hastanesi Gastroenteroloji Bölümünden Dr. Öğr.

  • Akın, kanamaların en sık sebebinin ülserlere bağlı olduğunu ifade ederek şöyle devam etti: Bu ülserler, mide veya oniki parmak bağırsağında gelişen yaralardır.

  • Ülserler dışında; midede ve reflüye bağlı yemek borusunda oluşan erozyonlar, yemek borusundaki varisler, yemek borusu ve mide tümörleri de üst sindirim sistemi kanamalarına neden olabilir.

  • Mustafa Salih Akın, kanama gibi ülser komplikasyonlarının, doğal afet veya toplumsal felaket dönemlerinde daha yaygın hale geldiği çalışmalarla gösterildiğini kaydetti.

09/10/19 12:51

Doğal afetler mideyi de vuruyor

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Gastroenteroloji Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Salih Akın, mide kanamasının en sık ülsere veya strese bağlı meydana geldiğini bildirdi. Akın, yaptığı açıklamada, mide kanaması yerine sindirim sistemi kanamaları demenin daha doğru olduğuna...

Türkiye Gazetesi ·

Doğal afetler mideyi de vuruyor

Türkiye Gazetesi

Doğal afetler mideyi de vuruyor

Dr. Mustafa Salih Akın, mide kanamalarına karşı uyarıda bulundu. Dr. Akın, kanama gibi ülser komplikasyonlarının, doğal afet veya toplumsal felaket dönemlerinde daha yaygın hale geldiğini söyledi. Medipol Mega Üniversite Hastanesi Gastroenteroloji Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin