28.05.2020

HABER ÖZETI

  • Gelir İdaresi Başkanlığı'nın koronavirüs nedeniyle oluşabilecek sağlık risklerini önlemek amacıyla aldığı önlemler kapsamında Kocaeli'de vergi dairelerine giden vatandaşlar, işlemlerini interaktif ortamda gerçekleştirilmesi konusunda uyarıldı.

  • Buna göre, vergi dairelerinde görevli personel ve işlem için gelenler haricindeki kişilerin kuruma alınmasına izin verilmezken, ödemelerin de İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden yapılması kararlaştırıldı.

  • Baysal, Bu çerçevede vatandaşlarımızı ve çalışanlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla Başkanlığımızca yapılan değerlendirmeler sonucunda ikinci bir düzenlemeye kadar aşağıdaki tedbirlerin alınması uygun bulunmuştur.

  • Gayrimenkul sermaye iradı, menkul sermaye iradı, ücret ile diğer kazanç ve iratlar için Hazır Beyan Sistemi üzerinden beyannameler verilecektir.

20/03/20 15:31

Diyarbakır Vergi Dairesinden korona virüs önlemleri

Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanlığı, korona virüs salgını nedeni ile çeşitli kararları hayata geçirdi. Buna göre, vergi dairelerinde görevli personel ve işlem için gelenler haricindeki kişilerin kuruma alınmasına izin verilmezken, ödemelerin de İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden...

Istanbulhaber ·

Vergi dairelerinde korona virüsüne interaktif önlem

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın koronavirüs nedeniyle oluşabilecek sağlık risklerini önlemek amacıyla aldığı önlemler kapsamında Kocaeli'de vergi dairelerine giden vatandaşlar, işlemlerini interaktif ortamda gerçekleştirilmesi konusunda uyarıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin