17.01.2021

HABER ÖZETI

  • ANKARA (AA) - Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye'de bu yıl depremden kimsenin ölmediğini belirterek, Ancak sigaradan dolayı 100 bin kişi öldü.

  • Diyanet İşleri Başkanlığının vatandaşların din eğitimi alabilmesi için çeşitli faaliyetler yaptığını kaydeden Erbaş, AFAD'ın da canın korunması, afet ve acil durumlara yönelik çalışmalar yapan kurumlardan biri olduğunu hatırlattı.

  • Din İşleri Yüksek Kurulumuzun Fetvalar kitabında yer alan bilgiye göre, din, can, akıl, nesil ve malı korumanın farz, zarar verilmesinin ise haram olduğu belirtiliyor.

  • İnsan hayatına sadece deprem, yangın ve sel gibi olayların zarar vermediğine dikkati çeken Erbaş, şöyle devam etti: AFAD Başkanımızda rakamlar vardır.

19/11/19 12:33

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan "sigaraya tedbir" çağrısı

ANKARA (AA) - Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye'de bu yıl depremden kimsenin ölmediğini belirterek, "Ancak sigaradan dolayı 100 bin kişi öldü. Buna karşı tedbir almak da bizim vazifemiz." dedi. Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı...

Memleket ·

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan "sigaraya tedbir" çağrısı

Memleket

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'sigaraya tedbir' çağrısı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye'de bu yıl depremden kimsenin ölmediğini belirterek, "Ancak sigaradan dolayı 100 bin kişi öldü. Buna karşı tedbir almak da bizim vazifemiz." dedi. Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD)...

Memurlar ·

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'sigaraya tedbir' çağrısı

Memurlar

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin