10.07.2020

HABER ÖZETI

  • Şirket yapılan açıklamada, Şanlıurfa'dan sonra en fazla elektrik gücüyle tarımsal sulama yapılan Mardin'de, elektrik borcunu ödemeyen çiftçilerin bulunduğu bildirildi.

  • Açıklamada, Mardin'de abonelerin kullandıkları enerjinin bedelini ödemek istememeleri nedeniyle tahsilatta sıkıntılar yaşandığı vurgulanarak, Şirketimizin tüm iyi niyetine rağmen beklenen ödemeler yapılmamıştır.

  • Mardin'deki borç 1.2 milyar lira Türkiye genelinde elektriğe dayalı tarımsal sulamanın neredeyse yarısı Dicle Elektrik dağıtım bölgesinde yapılıyor.

  • Uyarılarımızın ardından bu borçlar ödenmediği takdirde bu abonelere kesinlikle elektrik verilmeyecektir.değerlendirmesinde bulunuldu.

22/11/19 16:45

Dicle Elektrik, borcunu ödemeyen çiftçilere elektrik vermeyecek

ANKARA (AA) - Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (Dicle EDAŞ), Mardin'de borcunu ödemeyen tarımsal sulama abonelerine gelecek haftadan itibaren elektrik vermeyecek. Şirket yapılan açıklamada, Şanlıurfa'dan sonra en fazla elektrik gücüyle tarımsal sulama yapılan Mardin'de, elektrik...

Memleket ·

Dicle Elektrik, borcunu ödemeyen çiftçilere elektrik vermeyecek

Memleket

Dicle Elektrik’ten Mardin çiftçisine son uyarı

Dicle Elektrik, borcunu ödemeyen Mardin çiftçisini bir an evvel borçlarını ödemeleri konusunda uyararak, borcunu ödemeyen tarımsal sulama abonelerine önümüzdeki haftadan itibaren enerji verilmeyeceğini duyurdu. Şanlıurfa'dan sonra en fazla elektrik gücüyle tarımsal sulama...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin