30.03.2020

HABER ÖZETI

  • Koç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bakanlık olarak engelli ve ailelerine yönelik çeşitli düzenlemeler yaparak destek verdiklerini söyledi.

  • Engellilerin hem kamuda hem de özel sektörde istihdamlarını takip ve teşvik ettiklerini aktaran Koç, Her yıl engelli ataması gerçekleştiriyoruz.

  • Bu nedenle de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel eğitim merkezlerine giden engellilerimizin ulaşım dahil bütün giderleri noktasında çalışmalar yapıyoruz.

  • İmtihana giren engellilerimiz aldıkları puanlar üzerinden kamu kurum ve kuruluşlarına yerleşiyorlar.diye konuştu.

16/02/20 12:02

Devletten 517 bin kişiye evde bakım hizmeti

MERSİN (AA) - SALİM TAŞ - Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Orhan Koç, engellilerin topluma entegre edilmelerine yönelik eğitim, rehabilitasyon, beceri ve yeti kazandırma gibi hizmetler verdiklerini belirterek, "Türkiye'de...

Memleket ·

Devletten 517 bin kişiye evde bakım hizmeti

Memleket

Devletten 517 bin kişiye evde bakım hizmeti

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Orhan Koç, engellilerin topluma entegre edilmelerine yönelik eğitim, rehabilitasyon, beceri ve yeti kazandırma gibi hizmetler verdiklerini belirterek, "Türkiye'de 517 bin ağır engelli kardeşimiz...

Memurlar ·

Devletten 517 bin kişiye evde bakım hizmeti

Memurlar

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin