05.12.2021

HABER ÖZETI

  • Diyanet İşleri Başkanı'nın duasına tahammül edemeyenler öyle bir noktaya gelmişlerdir ki, Atatürk'e ve laikliğe savaş açıldığını iddia edecek kadar izan ve insaflarını kaybetmişlerdir dedi.

  • Merhum Cemil Meriç'in ifadesiyle, “Bizim aydınımız din düşmanı değil, İslam düşmanıdır.” * Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş doğru bir iş yapmıştır.

  • * Adli yılın başlaması münasebetiyle ve aynı zamanda yeni Yargıtay binasının açılışı esnasında bizzat Diyanet İşleri Başkanı tarafından okunan duanın bazı çevrelerde şiddetli tepkiyle karşılanması kelimenin tam manasıyla ilkelliktir.

  • Bahçeli açıklamasının devamında, Devletimiz, Kurtuluş Savaşı'nın paha biçilemez mükafatı, hürmet ve rahmetle yad ettiğimiz kutlu ceddimizin ve aziz şehitlerimizin ebediyen muhafaza edilecek emanetidir.

09/09/21 13:06

Devlet Bahçeli’den Ali Erbaş’a destek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da Yargıtay Yeni Hizmet Binası ve 2021- 2022 Adli Yıl Açılış Töreni'nde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın cübbesiyle dua etmesine gelen eleştirilere tepki gösterdi. Devlet Bahçeli, “Adli yılın başlaması münasebetiyle ve aynı zamanda...

Istanbulhaber ·

MHP Genel Başkanı Bahçeli: “Türk milleti Müslüman bir millettir. Bu yalın gerçek ihlal, ihmal ve inkar edilemeyecektir”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türk milleti Müslüman bir millettir. Bu yalın gerçek ihlal, ihmal ve inkar edilemeyecektir. Diyanet İşleri Başkanı'nın duasına tahammül edemeyenler öyle bir noktaya gelmişlerdir ki, Atatürk'e ve laikliğe savaş açıldığını iddia edecek kadar...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin