14.04.2021

HABER ÖZETI

  • “Allah devletimizden razı olsun” Arife Topuz isimli depremzede, “Depremden sonra bir ay çadırda kaldık, sonra konteyner kente geldik.

  • İzmir'de 30 Ekim 2020'de meydana gelen 6,6 şiddetindeki depremde 117 vatandaş hayatını kaybetti, bin 32 kişi yaralandı ve enkaz altından 107 kişi sağ çıkarıldı.

  • Depremzedelerin bazıları örgü örüp komşu depremzedelerle sohbet ederek vakit geçirirken, çocuklar ise ip atlayıp top oynayarak depremin yıkıcı yüzünü unutmaya çalışıyor.

  • Depremin ardından evleri yıkılan ya da yıkılacak olan pek çok depremzede de Bayraklı ilçesinde kurulan konteyner kentte yaşamaya başladı.

02/03/21 08:38

Depremzedelerin konteyner kentte yaşamı

İzmir’de 30 Ekim 2020’de meydana gelen 6,6 şiddetindeki depremde 117 vatandaş hayatını kaybetti, bin 32 kişi yaralandı ve enkaz altından 107 kişi sağ çıkarıldı. Depremde çok sayıda bina da hasar gördü. Depremin ardından evleri yıkılan ya da yıkılacak olan pek çok depremzede...

Türkiye Gazetesi ·

Konteyner kentte yaşam

İzmir'deki depremin ardından Bayraklı ilçesinde kurulan konteyner kentteki yaşam görüntülendi. Depremzedelerin bazıları örgü örüp komşu depremzedelerle sohbet ederek vakit geçirirken, çocuklar ise ip atlayıp top oynayarak depremin yıkıcı yüzünü unutmaya çalışıyor. İzmir'de...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin