23.08.2019

HABER ÖZETI

  • Doğduğu ve çocukluğunu geçirdiği Eskişehir'den 13 yaşında ayrılan Umut Sakarya, gittiği Danimarka'da aşçılık eğitimleri almaya başladı.

  • Yıllarca üzerinde çalıştığı Danimarka mutfağında ustalaşan Sakarya, ‘MasterChef’ programında birinci oldu.

  • Damak zevkinin nereden geldiğini merak ettikleri için belgesel çekimlerine Eskişehir'de devam ettiklerini dile getiren Sakarya, yıllardır görüşmediği babasıyla sürpriz bir şekilde buluştu.

  • Danimarkalı bir televizyon kanalından hayatını belgesel yapma teklifi alan genç aşçı, program ekibini doğup büyüdüğü yere getirdi.

12/01/19 10:26

Danimarka mutfağının Türk şefi

Doğduğu ve çocukluğunu geçirdiği Eskişehir’den 13 yaşında ayrılan Umut Sakarya, gittiği Danimarka’da aşçılık eğitimleri almaya başladı. Yıllarca üzerinde çalıştığı Danimarka mutfağında ustalaşan Sakarya, ‘MasterChef’ programında birinci oldu. Bu başarı hikayesinin ardından...

Karar ·

Danimarka mutfağının Türk şefi

Karar

Danimarka mutfağının Türk şefi

Danimarka'da aşçılık eğitimi alan ve "MasterChef" ödülü kazanan Umut Sakarya, hayatını konu alan bir belgesel için memleketi olan Eskişehir'de yıllardır görüşmediği babasıyla bir araya geldi. Doğduğu ve çocukluğunu geçirdiği Eskişehir'den 13 yaşında ayrılan Umut Sakarya,...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin