13.07.2020

HABER ÖZETI

  • Çavuşoğlu, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın ardından 23 Kasım'da G20 ile Yayılmanın Önlenmesi ve Silahsızlanma Girişimi (NPDI) Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak.

  • Çavuşoğlu da çok sevdiği ve ikili ilişkilere önem verdiği Japonya'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek yeni görevi dolayısıyla Motegi'ye başarılar diledi.

  • Türkiye-Japonya ilişkilerini mevkidaşı Motegi ile çalışarak daha ileri seviyeye taşıyacaklarının altını çizen Çavuşoğlu, mevkidaşını Türkiye'ye davet etti.

  • Stratejik ilişkilerimizi daha da güçlendirecek Ekonomik Ortaklık Anlaşmasını en kısa zamanda sonuçlandırmayı hedefliyoruz.ifadelerini kullandı.

22/11/19 10:57

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Japon mevkidaşı Motegi ile görüştü

NAGOYA/ANKARA (AA) - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Japonya Dışişleri Bakanı Motegi Toşimitsu ile Japonya'nın Nagoya kentinde bir araya geldi. Çavuşoğlu, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısına katılmak üzere bulunduğu Nagoya'da Japon mevkidaşı Motegi ile görüştü. Motegi,...

Memleket ·

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Japon mevkidaşı Motegi ile görüştü

Memleket

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Japon mevkidaşı Motegi ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Japonya'da mevkidaşı Toshimitsu Motegi ile bir araya geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, G20 Japonya Dönem Başkanlığı çerçevesinde 22-23 Kasım tarihlerinde Nagoya'da gerçekleştirilecek G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin