26.09.2020

HABER ÖZETI

  • Avrupa bölgesindeki 53 ülkeden Sağlık Bakanları ve yetkililerin katıldığı toplantıda Türkiye'yi Sağlık Bakanlığından bir heyet temsil ediyor.

  • Türmen, Ankara Tıp Fakültesi'nden 1970'te mezun olduktan sonra ihtisasını Amerika ve Kanada'da Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları üzerine yaptı.

  • - Öz geçmişi Dünya Sağlık Örgütü'nde farklı tarihlerde direktörlük ve başdanışmanlık gibi kritik görevler de üstlenen Prof.

  • Türmen, ödül töreninin ardından yaptığı konuşmada, Herkesin sağlık hizmetlerine eşit bir şekilde erişebilmesi temel bir insan hakkıdır.

17/09/19 19:44

Dünya Sağlık Örgütünden Prof. Dr. Türmen'e ödül

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından Prof. Dr. Tomris Türmen'e, "insan sağlığına katkıları" nedeniyle ödül verildi. Uluslararası sağlık organizasyonlarının en önemlilerinin başında gelen Dünya Sağlık Örgütünün Avrupa Bölge Bürosu 69. Olağan Toplantısı, Danimarka'nın Kopenhag...

Memurlar ·

Dünya Sağlık Örgütünden Prof. Dr. Türmen'e ödül

Memurlar

Dünya Sağlık Örgütünden Prof. Dr. Türmen'e ödül

ANKARA (AA) - Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından Prof. Dr. Tomris Türmen'e, "insan sağlığına katkıları" nedeniyle ödül verildi. Uluslararası sağlık organizasyonlarının en önemlilerinin başında gelen Dünya Sağlık Örgütünün Avrupa Bölge Bürosu 69. Olağan Toplantısı, Danimarka'nın...

Memleket ·

Dünya Sağlık Örgütünden Prof. Dr. Türmen'e ödül

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin