18.04.2019

HABER ÖZETI

  • Pazartesi gününün Dünya Epilepsi Günü olarak kabul edildiğini kaydeden Özel İmperial Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr.

  • Epilepsi hastalığının kendini çeşitli türde nöbetlerle belli eden ve toplumdaki yaygınlığı genellikle gerçek oranlardan daha az tahmin edilen bir hastalık olduğu belirtildi.

  • Epilepsi hastalarının bu nedenle toplumda sosyal izolasyon ve dışlanma sorunları ile karşılaştıklarını dile getiren Öztürk, şunları kaydetti: Epilepsi hastalarına yönelik yanlış tutumlar okul, iş yeri ve sosyal ortamlarda devam etmektedir.

  • Dünyada 65 milyon epilepsi hastası olduğunun tahmin edildiğini ve her yıl yaklaşık 2.4 milyon yeni epilepsi hastasının bu rakama eklendiğini kaydeden Aydın Ülkemizde bu sayı 750 bin civarındadır.

11/02/19 11:59

Dünya Epilepsi Günü

Epilepsi hastalığının kendini çeşitli türde nöbetlerle belli eden ve toplumdaki yaygınlığı genellikle gerçek oranlardan daha az tahmin edilen bir hastalık olduğu belirtildi. Her yıl Şubat ayının 2. Pazartesi gününün Dünya Epilepsi Günü olarak kabul edildiğini kaydeden Özel...

Istanbulhaber ·

'Epilepsi tedavi edilebilir bir hastalık'

Türk Nöroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Şerefnur Öztürk, "11 Şubat Dünya Epilepsi Günü" dolayısıyla, epilepsi hastalığına ve epilepsi hastalarının karşılaştıkları sorunlara dikkati çekmek amacıyla yaptığı açıklamada, epilepsinin dünyada 65 milyon kişiyi etkilediğini söyledi....

Türkiye Gazetesi ·

'Epilepsi tedavi edilebilir bir hastalık'

Türkiye Gazetesi

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin