27.02.2021

HABER ÖZETI

  • Hayattaki en yaşlı şehzade sıfatıyla Osmanlı Hanedan reisi olan ve doğduğu yer olan Şam'da yaşayan Şehzade Dündar Efendi'nin eşi Yüsra Hanımefendi de 2017 Temmuz'unda Şam'da vefat etmişti.

  • Merhum Şehzade'nin Şam'da defnedilmesinin en uygun olduğu Sultan Selim Camii haziresindeki Osmanlı Hanedanı Kabristanı için ise Şam yetkililerinin izni gerekiyor.

  • Durumunda iyileşme gözlenmesi üzerine geçtiğimiz günlerde hastaneden çıkarılan Osmanoğlu, 18 Ocak Pazartesi akşamı tekrar fenalaşarak vefat etti.

  • Mezar yeri aranıyor Merhumun yeğenleri Orhan ve Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu'nun verdiği bilgiye göre defin konusunda sıkıntı yaşanıyor.

19/01/21 11:24

Dündar Abdülkerim Osmanoğlu hayatını kaybetti

Osmanlı Hanedan Reisi Şehzade Dündar Abdülkerim Osmanoğlu'nun (88) vefatıyla ilgili Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu,"Amcam Dündar Efendi'nin ciddi sağlık sorunları vardı ve kendileri Suriye-Şam'da savaş ortamında bulunuyordu. Türkiye'ye getirmek için yoğun uğraş içerisindeydik...

Yeniçağ Gazetesi ·

Osmanlı Hanedanı reisi Dündar Osmanoğlu, Şam’da vefat etti

Osmanlı Hanedan Ailesi'nin reisi Şehzade Dündar Osmanoğlu, Şam'da 90 yaşında vefat etti. Osmanoğlu durumunun kötüleşmesi üzerine 2 hafta önce Şam'da hastaneye kaldırılmıştı. Tarihçi-yazar Dr. İbrahim Pazan'ın Şehzade'nin İstanbul'da yaşayan akrabalarından aldığı bilgiye...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin