14.07.2020

HABER ÖZETI

  • Türkiye Kırgızistan İş Forumu'nda konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kırgızistan'ın da kurucu olarak yer aldığı Türk Ticaret Sanayi Odası'nı, 6 devlet, ama tek millet vizyonuyla kurduk.

  • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kırgızistan ile ikili ticaretimizin geldiği nokta, ülkelerimizin sahip olduğu potansiyelin hiç şüphesiz ki uzağındadır.

  • Söz konusu ziyaret sırasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Jeenbekov tarafından gösterilen istikamet doğrultusunda bizler de çok yoğun bir gayret içerisindeyiz.

  • Etkinlikte ikili görüşmeler yapılırken, mutabakat zabıtları imzalandı.

21/11/19 18:49

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay:

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Kırgızistan ile ikili ticaretimizin geldiği nokta, ülkelerimizin sahip olduğu potansiyelin hiç şüphesiz ki uzağındadır. Cumhurbaşkanlarımızın belirlediği 1 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine ulaşmak için ticaretimizin önündeki engelleri...

Istanbulhaber ·

Hisarcıklıoğlu: "Kırgızistan ile çok daha büyük ticaret hacmine ulaşmamızın mümkün"

Türkiye-Kırgızistan İş Forumu'nda konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "Tecrübelerimizi Kırgızistan ile paylaşarak ticaret hacmimizi üst seviyelere çıkaracağız" dedi. Türkiye-Kırgızistan İş Forumu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kırgızistan Başbakan Yardımcısı...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin