28.05.2020

  • CHP'nin hazırladığı Koronavirüs Raporu'nda salgınla ilgili 'iyimser', 'olası', 'kötümser' ve 'felaket' olarak tanımlanan dört ayrı senaryoya yer verildi.

  • 'Felaket' olarak tanımlanan senaryoda, Türkiye'deki vaka sayısının bir milyona ulaşabileceği ileri sürülerek, uluslararası ilişkiler kesilir ve savaş ihtimali artar değerlendirmesi yapıldı.

  • 'İyimser' senaryoda, aşı veya ilacın bulunup pandemi halinin ortadan kalkacağı bunun için seyahatlerin ve sosyal etkinliklerin kısıtlandırılmasının, evde kalmanın özendirilmesinin gerektiği belirtildi.

  • Pandeminin artış hızının azalmayacağı, uluslararası ilişkilerin kesileceği savunulan 'kötümser' senaryoda ise birden fazla bölgede karantina uygulamasının şart olduğu vurgulandı.

28/03/20 08:02

CHP raporunda dört senaryo! Felaket senaryosunda savaş ihtimali var

Millliyet'ten Şevket Yaman'ın haberine göre: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, siyasi parti liderlerine gönderdiği 196 sayfalık Koronavirüs Raporu'nda, salgının ulaşabileceği boyutlara ilişkin dört senaryo yer aldı. 'Felaket' olarak tanımlanan senaryoda, Türkiye'deki...

Memurlar ·

CHP raporunda dört senaryo! Felaket senaryosunda savaş ihtimali var

Memurlar

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin