23.09.2020

  • Eski Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika'yı istifaya götüren ve sonrasında Buteflika rejimi temsilcilerinin yönetimden uzaklaştırılması talebiyle devam eden gösteriler 47'nci haftasına girdi.

  • Anayasa değişikliği konusunda da ısrarcı olan göstericiler Halkın talepleri: Cumhurbaşkanının yetkilerinin azaltılması, güçler ayrılığı ve önceki dönemin yasalarının gözden geçirilmesi yazılı pankartlar taşıdı.

  • Cezayir, 20 yıldır ülkeyi yöneten Buteflika'nın kötü giden sağlığına rağmen cumhurbaşkanlığına 5. kez aday olmasıyla birlikte Şubat 2019'da kitlesel protestolara sahne olmuştu.

  • Yönetim sisteminde köklü değişiklik ve eski dönemdeki uygulamaların son bulması talebiyle başkent Cezayir'in caddelerini dolduran eylemciler, durmayacağız ve halkın egemenliği gibi sloganlar attı.

10/01/20 19:30

Cezayir'de 47'nci haftasına giren gösterilerde "yönetimde köklü değişiklik" istendi

CEZAYİR (AA) - Cezayir'in farklı kentlerinde binlerce kişi etkili olan yağmura rağmen "yönetimde köklü değişiklik" talebiyle gösteri düzenledi. Eski Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika'yı istifaya götüren ve sonrasında "Buteflika rejimi temsilcilerinin yönetimden uzaklaştırılması"...

Memleket ·

Cezayir'de 47'nci haftasına giren gösterilerde "yönetimde köklü değişiklik" istendi

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin