02.03.2021

  • Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü 3 Aylık Pazar Verileri Raporu da telefon kullanımının yaygınlığını gözler önüne serdi.

  • İlk kameralı telefonlar 1999 yılında piyasaya çıktı Bugünkü cep telefonlarının olmazsa olmalarından olan fotoğraf ve video özelliklerine imkan veren ilk kameralı telefonlar 1999 yılında ticari olarak piyasaya çıktı.

  • Sektör, 27 yılda sabitten mobile, sesten veriye, çevirmeli bağlantıdan geniş banta evrilirken, cep telefonları yeni teknolojilerle birlikte kullanıcıların olmazsa olmazlarından biri oldu.

  • Görüşme, veri aktarımı ve SMS gönderimine olanak sağlayan 2G teknolojisi sayesinde cep telefonlarının kullanımı hayatın bütün alanlarına hızla yayıldı.

23/02/21 04:28

Cep telefonları 27 yılda hayatın merkezine yerleşti

"Digital Around the World" raporuna göre, dünya nüfusunun yüzde 66'sı olan 5,22 milyar kişi cep telefonu kullanırken, kullanıcılarının yüzde 75'inden fazlasının telefonu ise "akıllı telefon" olarak tabir edilen yeni model telefonlardan oluşuyor. Cep telefonlarının Türkiye'de...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin