17.08.2022

HABER ÖZETI

  • İstanbul 29.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuksuz sanık David Keynes ve avukatları hazır bulundu.

  • GEÇ lpaslan Demir, geçtiğimiz yıl 9 Haziran'da, itirafçı olmak amacıyla savcılığa başvurupu yapıp ABD'den Türkiye'ye gelmiş, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

  • İddianameden İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan 35 sayfalık iddianamede, şüphelinin 15 Kasım 2011 tarihinde ABD'ye gittiği ve buradan Amerikan vatandaşlığı alarak Alpaslan Demir olan ismini David Keynes olarak değiştirdiği kaydedildi.

  • İddianamede, şüpheli Keynes'in ByLock programının geliştirici Atalay Candelen'in ortağı ve yetkilisi olduğu Base Bilgi Teknolojileri Limited Şirketinde SGK kaydının yapıldığı yer alıyor.

28/06/22 12:48

ByLock'un lisans sahibi David Keynes için istenen ceza belli oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) şifreli haberleşme programı ByLock'un lisans sahibi olan ve "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan yargılanan David Keynes hakkında savcı mütalaasını verdi. 15 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ Savcı, David Keynes adıyla bilinen sanık Alpaslan...

Istanbulhaber ·

ByLock’un lisans sahibi David Keynes’a 15 yıla kadar hapis talebi

FETÖ'nün şifreli haberleşme programı ByLock'un lisans sahibi tutuksuz sanık David Keynes'in yargılandığı davada mütalaasını açıklayan savcılık, Keynes'in "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını ve etkin pişmanlık hükümlerinden...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin