22.05.2022

  • İlk olarak Bucak Devlet Hastanesinde hayata geçirilen proje yaygınlaştırılarak sırasıyla Gölhisar Devlet Hastanesi, Burdur Devlet Hastanesi, Yeşilova Devlet Hastanesi ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde de hayata geçirildi.

  • Hastanelerde acil servisler içerisinde 65 yaş ve üzeri hastaların muayene ve tedavileri için Yaşlı Muayene Polikliniği ve Yaşlı Bekleme Alanları oluşturuldu.

  • O düzenlemelerden birkaçı ise şu şekilde: Genel yoğun bakım ünitesi, palyatif bakım ünitesi, evde sağlık hizmetleri birimi olan hastanelerinde bu hizmetler Yaşlı Dostu Hastane konseptine uygun hale getirildi.

  • Bu çalışmayla sadece tedavi edici hizmetlere yönelik düzenlemeler değil aynı zamanda bireylerin sosyal sağlığını destekleyici hizmetler sunulması ve ekonomik sosyal ve psikolojik sorunlara ilişkin rehberlik çalışmaları verilmesi de planlandı.

19/01/22 13:35

Burdur’da tüm hastanelerde ‘yaşlı dostu hastane konsepti’

Burdur, tüm ikinci basamak sağlık tesislerinde "Yaşlı Dostu Hastane" konseptine sahip hizmet vermeye başlayan ilk ve tek il oldu. İlk olarak Bucak Devlet Hastanesinde hayata geçirilen proje yaygınlaştırılarak sırasıyla Gölhisar Devlet Hastanesi, Burdur Devlet Hastanesi,...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin