29.05.2020

HABER ÖZETI

  • Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kirkovo’da düzenlenen 4. Geleneksel Biber Festivali, Bulgaristan, Türkiye ve Yunanistan’dan gelen konukları buluşturdu.

  • Kirkovo Belediye Başkanı Şinasi Süleyman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Biberle hazırlanan yemekler hem vatandaşımızın sofrasını zenginleştirir, hem de bütçesine katkı sağlar.”dedi.

  • - Hem sıcak hem de acı ellerimizi yakıyor Ailesiyle Şanlıurfa'dan mevsimlik işçi olarak gelen Ayşenur Bakıroğlu da 4 yıldır ilçedeki fabrikada biber ayıkladığını anlattı.

  • Festivalimiz sadece Batı Trakya değil, Türkiye’den de ilgi görüyor.” diye konuştu.

15/09/19 14:59

Bulgaristan'da “Biber Festivali”

KİRKOVO (AA) - Bulgaristan’ın güneydoğusunda, Yunanistan sınırına yakın, Kirkovo kentinde 4. Geleneksel Biber Festivali düzenlendi. Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kirkovo’da düzenlenen 4. Geleneksel Biber Festivali, Bulgaristan, Türkiye ve Yunanistan’dan gelen konukları...

Memleket ·

Bulgaristan'da “Biber Festivali”

Memleket

"Acılı eller"in mesaisi başladı

GAZİANTEP (AA) - MEHMET AKİF PARLAK - Gaziantep'in İslahiye ilçesinde tarlalardan toplanarak işleme tesislerine getirilen kırmızı biberler, işçilerin acılı elleri ile güneşin kavurucu sıcağından geçtikten sonra yemeklerin vazgeçilmezi pul bibere dönüşüyor. Türk mutfağında...

Memleket ·

"Acılı eller"in mesaisi başladı

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin