20.04.2019

HABER ÖZETI

  • Dünya Sanat Günü Etkinlikleri kapsamında, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi de sanatseverleri Kazakistan ve Kırgızistan sanatçılarının 2 ayrı sergisi ile buluşturacak.

  • Öte yandan Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği “Esas Şimdi Sanat Zamanı!” başlığı ile pek çok sanat etkinliğine ev sahipliği yapacak.

  • Bizans su sarnıcı ile geçmişi geleceğe bağlayan müze olarak karşımıza çıkan Rezan Has Müzesi, bugün ücretsiz gezilebilecek olan mekânlardan biri olacak.

  • Müze kültürü hassasiyetini her kesimine yaymayı gayesiyle tertiplenen faaliyet, Anadolu kültür tarihçisi Ali Canip Olgunlu’nun rehberliğinde yapılacak.

15/04/19 08:32

Bugün 15 Nisan Dünya Sanat Günü

Bugün 15 Nisan Dünya Sanat Günü.. Yakın Doğu Üniversitesi, her yıl pek çok sanat etkinliği ile bir sanat haftası olarak kutlanan Dünya Sanat Günü nedeniyle kampüs içerisinde bulunan müze ve açık olan 9 farklı serginin bir hafta boyunca ücretsiz gezilebileceğini duyurdu....

BRTK ·

Şimdi sanat zamanı

MURAT ÖZTEKİN Tarihler bugün 15 Nisan’ı, yani Dünya Sanat Günü’nü gösteriyor... Ellinin üzerinde ülkede kutlanan bu özel gün vesilesiyle Türkiye’de de bir haftaya yayılan sanat faaliyetleri yapılacak. Dünya Sanat Günü kutlamaları çerçevesinde, bazı sanat müzeleri de kapılarını...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin