23.08.2019

HABER ÖZETI

  • Şu an buradasınız: Bu Köyde Muhtar Adayını, İhtiyar Heyeti Belirliyor Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

  • 25 haneli ve yaklaşık 400 nüfuslu köyde 31 Mart yerel seçimlerinde görev süresi dolan Abdulkerim Karabulut'un yerine Cesim Aydın muhtarlığa getirildi.

  • Bitlis merkeze bağlı Keklikdüzü köyünde 90 yıldır muhtarlık yarışı yapılmazken, görev alacak muhtar ise köyün ihtiyar heyeti tarafından sırayla seçiliyor.

  • Başka bir ihtiyar heyeti üyesi Abdülmenaf Karabulut da Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasının hemen ardından köyün ileri gelenlerinin böyle bir sistem kurduğunu söyledi.

10/04/19 16:49

Bu Köyde Muhtar Adayını, İhtiyar Heyeti Belirliyor

Şu an buradasınız: Bu Köyde Muhtar Adayını, İhtiyar Heyeti Belirliyor Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Haberler.com ·

Bu köyde 90 yıldır muhtarlık yarışı yapılmıyor

25 haneli ve yaklaşık 400 nüfuslu köyde 31 Mart yerel seçimlerinde görev süresi dolan Abdulkerim Karabulut'un yerine Cesim Aydın muhtarlığa getirildi. Görevi yeni muhtara bırakan Abdulkerim Karabulut, "Köy heyeti kime karar verirse muhtar o oluyor. Her aileden bir kişi bir...

Memurlar ·

Bu köyde 90 yıldır muhtarlık yarışı yapılmıyor

Memurlar

Bu köyde 90 yıldır muhtarlık yarışı yapılmıyor

25 haneli ve yaklaşık 400 nüfuslu köyde 31 Mart yerel seçimlerinde görev süresi dolan Abdulkerim Karabulut'un yerine Cesim Aydın muhtarlığa getirildi. Görevi yeni muhtara bırakan Abdulkerim Karabulut, “Köy heyeti kime karar verirse muhtar o oluyor. Her aileden bir kişi bir...

Türkiye Gazetesi ·

Bu köyde 90 yıldır muhtarlık yarışı yapılmıyor

Türkiye Gazetesi

Bu köyde 90 yıldır muhtarlık yarışı yapılmıyor

Bitlis merkeze bağlı Keklikdüzü köyünde 90 yıldır muhtarlık yarışı yapılmazken, görev alacak muhtar ise köyün ihtiyar heyeti tarafından sırayla seçiliyor. 25 haneli ve yaklaşık 400 nüfuslu köyde 31 Mart yerel seçimlerinde görev süresi dolan Abdulkerim Karabulut'un yerine...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin