20.02.2019

HABER ÖZETI

  • Diş Hekimi Zafer Kazak, ağızdaki bakterileri ağız sağlığını etkilediği gibi böbrekler başta olmak üzere diğer organların sağlığını da çok etkilediğini söyledi.

  • Diş çürüğünün ve diş eti hastalığı plak oluşumundan kaynaklandığını anlatan Diş Hekimi Kazak, Şeker ve nişastalı yemekler plakla reaksiyona girerek asitlerin serbest kalmasına neden olur.

  • Sabah uyandığınızda diş sıkma probleminden dolayı çenenizin ağrıdığını hissederek uyanıyorsanız siz de bruksizm yani geceleri uyku sırasında diş sıkma ya da diş gıcırdatma sorunuyla karşı karşıya olabilirsiniz.

  • Stresten dolayı ortaya çıkan hastalıklar arasında en sık görülenlerden biri olan bruksizm, farkında olunmasa da hastalara kalıcı hasar verebiliyor.

11/10/18 12:55

Bruksizm yani diş sıkma tedavisi sanıldığından daha önemli

Stresten dolayı ortaya çıkan hastalıklar arasında en sık görülenlerden biri olan bruksizm, farkında olunmasa da hastalara kalıcı hasar verebiliyor. Diş minesinde aşınma yarattığı gibi, yüz şeklinde de değişiklik oluşmasına neden olan bruksizm hastanın çene eklemlerinde problem...

F5 Haber ·

Bruksizm nedir? Diş gıcırdatma nedir? Diş sıkma nedir? Bruksizm tedavisi nasıl olur? Diş gıcırdatma ve diş sıkma tedavisi nasıl olur?

Sabah uyandığınızda diş sıkma probleminden dolayı çenenizin ağrıdığını hissederek uyanıyorsanız siz de bruksizm yani geceleri uyku sırasında diş sıkma ya da diş gıcırdatma sorunuyla karşı karşıya olabilirsiniz. Bruksizm tedavisi yani diş gıcırdatma tedavisi mutlaka gerçekleştirilmesi...

F5 Haber ·

Ağız sağlına dikkat

Diş Hekimi Zafer Kazak, ağızdaki bakterileri ağız sağlığını etkilediği gibi böbrekler başta olmak üzere diğer organların sağlığını da çok etkilediğini söyledi. Diş Hekimi Zafer Kazak, "Diş eti iltihabı ve diş çürüklerinin ağızda meydana getirdiği bakteriler, böbreğe yerleşerek...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin