28.11.2021

HABER ÖZETI

  • Eskişehir'de 1988 yılından bu yana ayakkabı tamirciliği yapan Kemal Karataş, Tamir yaptıranların sayısının çoğaldığını söyledi.

  • Arkadaşımın ayakkabısını dikerek başladım Ayakkabı tamirciliği mesleğine başlama hikayesini anlatan Ali Tepe, Bir gün kahvede otururken arkadaştan bir sigara istedim.

  • Kış aylarına hazırlanan vatandaşlar geçen yıl kullandıkları bot ve çizmeleri bakım ve onarım için tamircilerin yolunu tuttu.

  • İyi ayakkabı alırken deri olmasını tercih edin İyi ayakkabı alırken dikkat edilmesi gerekenleri de anlatan Karataş, Ucuz ayakkabı iyi olmaz, petrol artığından, deri tozundan yapılmış imitasyon olabilir.

10/10/21 11:05

Botlar ve çizmeler kışa hazırlanıyor

Kış aylarının yaklaşmasıyla botlarını tamir ettirme yada bakım yaptırmak isteyen vatandaşlar ayakkabı tamircilerin işlerini arttırdı. Kış aylarının yaklaşmasıyla vatandaşların hazırlıkları da hızlandı. Kış aylarına hazırlanan vatandaşlar geçen yıl kullandıkları bot ve çizmeleri...

Istanbulhaber ·

4 metrekare atölyede 33 yıldır Büyükadalıların ayakkabılarını tamir ediyor

Büyükada'da kundura tamirciliği yapan Ali Tepe, kahvede arkadaşının ayakkabısını tamir etmesiyle başladığı mesleğini şevkle sürdürüyor. 4 metrekare atölyesinde 33 senedir Büyükada halkına hizmet vermeye devam eden Ali usta, Sultanbeyli'deki evinden çıkıp her gün Büyükada'ya...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin