09.04.2020

HABER ÖZETI

  • LONDRA (AA) - İngiltere’de Başbakan Boris Johnson aralık ayındaki seçim zaferinin ardından kabinede kısmi değişikliğe gitti.

  • Kabinedeki en önemli değişiklik, görevinden istifa eden Müslüman Maliye Bakanı Sajid Javid’in yerine Rishi Sunak’ın atanması oldu.

  • İngiltere’nin 31 Ocak’ta AB’den resmen ayrılmasının ardından Brexit Bakanlığının kapatılmasıyla kabine dışında kalan Stephen Barclay, Hazine Bakanlığına getirildi.

  • Bakanlar kurulunda 11 sandalyenin sahibi değişirken, dışişleri ve savunma gibi önemli bakanlıklarda değişiklik olmadı.

13/02/20 22:45

Boris Johnson kabinede kısmi değişikliğe gitti

İngiltere’de Başbakan Boris Johnson aralık ayındaki seçim zaferinin ardından kabinede kısmi değişikliğe gitti. Bakanlar kurulunda 11 sandalyenin sahibi değişirken, dışişleri ve savunma gibi önemli bakanlıklarda değişiklik olmadı. Kabinedeki en önemli değişiklik, görevinden...

Türkiye Gazetesi ·

Boris Johnson kabinede kısmi değişikliğe gitti

Φωτογραφία αρχείου

Boris Johnson kabinede kısmi değişikliğe gitti

LONDRA (AA) - İngiltere’de Başbakan Boris Johnson aralık ayındaki seçim zaferinin ardından kabinede kısmi değişikliğe gitti. Bakanlar kurulunda 11 sandalyenin sahibi değişirken, dışişleri ve savunma gibi önemli bakanlıklarda değişiklik olmadı. Kabinedeki en önemli değişiklik,...

Memleket ·

Boris Johnson kabinede kısmi değişikliğe gitti

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin