23.08.2019

HABER ÖZETI

  • Grandi, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile başkent Berlin'de baş başa görüştükten sonra ortak basın toplantısı düzenledi.

  • Dünya çapında 70 milyon civarında insanın şiddet ve çatışmalardan dolayı yerlerinden edildiğini hatırlatan Grandi, yerlerinden edilmelerin Afrika’da, Venezuela'da ve Myanmar’da halen devam ettiğine işaret etti.

  • Libya konusunda son derece endişeli olduklarının altını çizen Grandi, Libya’da artan gerginlik, 2011'de gördüğümüz gibi daha da fazla insanın yer değiştirmesine neden olabilir.ifadesini kullandı.

  • Grandi, Almanya'nın Libya’da çatışmaların durması için gösterdiği çabadan memnun olduklarını dile getirerek, Libya'da BM'nin çözüm arayışlarının desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi.

15/04/19 23:20

BM Mülteciler Yüksek Komiseri'nden Libya uyarısı

BERLİN (AA) - Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, Libya konusunda son derece endişeli olduklarını belirterek, "Libya’da artan gerginlik 2011'de gördüğümüz gibi daha da fazla insanın yer değiştirmesine neden olabilir." dedi. Grandi, Almanya...

Memleket ·

BM Mülteciler Yüksek Komiseri'nden Libya uyarısı

Memleket

BM Mülteciler Yüksek Komiseri'nden Libya uyarısı

Grandi, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile başkent Berlin'de baş başa görüştükten sonra ortak basın toplantısı düzenledi. Grandi, basın toplantısında, Başbakan Merkel ile dünyanın dört bir yanında yerlerinden edilen mültecilerin durumlarını gözden geçirdiklerini söyledi....

Türkiye Gazetesi ·

BM Mülteciler Yüksek Komiseri'nden Libya uyarısı

Türkiye Gazetesi

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin