20.02.2020

  • Libya'daki Birleşmiş Milletler (BM) Misyonundan yapılan açıklamada, içler acısı saldırılarda 19 hastane, 19 sivil ve askeri ambulansın hedef olduğu, 11 kişinin öldüğü, 33 kişinin yaralandığı belirtildi.

  • BM'nin Libya Özel Temsilcisi Gassan Salame, sağlık çalışanları ve merkezlerine yönelik zalimce saldırıları kınayarak, Kasten sağlık çalışanları, sağlık tesisleri ve ambulansları hedef almak bir savaş suçudur.

  • Salame, Başkalarının hayatlarını kurtarmak için yaşamlarını riske attıkları sırada boş boş oturup her gün doktorların ve sağlık çalışanlarının hedef alınmasını izlemeyeceğiz.

  • Meşruiyet krizinin 2011'den bu yana sürdüğü Libya'da, uluslararası tanınırlığa sahip UMH ile Hafter'e bağlı güçler arasında çatışmalar yaşanıyor.

16/08/19 10:28

BM'den Libya'da sağlık çalışanlarını hedef alan saldırılara kınama

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (AA) - Libya'da nisan ayından bu yana sağlık çalışanları, merkezleri ve ambulanslara en az 38 saldırının düzenlendiği bildirildi. Libya'daki Birleşmiş Milletler (BM) Misyonundan yapılan açıklamada, "içler acısı saldırılarda" 19 hastane, 19 sivil ve askeri...

Memleket ·

BM'den Libya'da sağlık çalışanlarını hedef alan saldırılara kınama

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin