31.05.2020

  • Bankalararası Kart Merkezi (BKM), insanların korku, endişe, merak gibi duygularını istismar eden dolandırıcıların, koronavirüs için bağış toplama, sahte siteler üzerinden hijyen ürünleri satma gibi bahaneler kullandığını belirtti.

  • BKM'den yapılan açıklamada, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla birlikte, dolandırıcılık faaliyetlerinde de yeni yöntemlerin ortaya çıkmaya başladığı belirtildi.

  • Finans kuruluşları güvenlikle ilgili her türlü önlemi alsa da kişisel verilerin güvenliğiyle ilgili özellikle kullanıcıların dikkatli olması gerekiyor.

  • Koronavirüsle ilgili sahte sitelere, kampanyalara ve reklamlara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtilen açıklamada, Koronavirüs salgınına yönelik bağışlarınızı devlet kurumlarına yapın.

10/04/20 13:21

BKM'den koronavirüs dolandırıcılarına karşı uyarı

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), insanların korku, endişe, merak gibi duygularını istismar eden dolandırıcıların, koronavirüs için bağış toplama, sahte siteler üzerinden hijyen ürünleri satma gibi bahaneler kullandığını belirtti. BKM'den yapılan açıklamada, tüm dünyayı...

Memurlar ·

BKM'den koronavirüs dolandırıcılarına karşı uyarı

Memurlar

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin