23.04.2021

HABER ÖZETI

  • Meydana gelen kazada Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın aralarında olduğu 10 asker şehit olurken, 3 asker ise yaralanmıştı.

  • BİTLİS (İHA) – Bitlis'in Tatvan ilçesinde 10 askerin şehit olduğu ve 3 askerin de yaralandığı helikopter kazasının yaşandığı bölgede başlatılan arama kurtarma çalışmaları tamamlandı.

  • Olayı haber alır almaz hemen olay tam teçhizat olay yerine intikal eden Bitlis İHH Arama–Kurtarma ekibi AFAD ve diğer arama kurtarma ekipleriyle birlikte yaralı askerleri kurtarmak için canla başla çalıştı.

  • Organize bir çalışma yürüterek düşen helikopterdeki tüm askerleri kurtarana kadar alandan ayrılmayan ekip üyeleri, arama–kurtarma faaliyetine ciddi anlamda destek sağladı.

04/03/21 21:31

Bitlis’te kaza bölgesindeki arama kurtarma çalışmaları tamamlandı

BİTLİS (İHA) – Bitlis'in Tatvan ilçesinde 10 askerin şehit olduğu ve 3 askerin de yaralandığı helikopter kazasının yaşandığı bölgede başlatılan arama kurtarma çalışmaları tamamlandı. Bingöl'den Bitlis'in Tatvan ilçesine gitmek üzere öğle saatlerinde kalkış yapan Kara Kuvvetleri...

Istanbulhaber ·

Bitlis’te kaza bölgesindeki arama kurtarma çalışmaları tamamlandı

Bingöl'den Bitlis’in Tatvan ilçesine gitmek üzere öğle saatlerinde kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait Cougar tipi bir helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu Bitlis’in Tatvan ilçesine bağlı Çekmece Köyü ile Nemrut Dağı yakınlarında düşmüştü. Meydana gelen kazada...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin