12.04.2021

HABER ÖZETI

  • Mustafa Necmi İlhan, illerin haftalık güncel verilerini, harita üzerinde inceleyerek, normalleşmeye yakın ve uzak illeri değerlendirdi.

  • İlhan, haritaya göre illerin kendi aralarında kategorize olduğunu net olarak gördüklerini belirterek, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu ve Samsun illerimiz 100 binde 200'den fazla.

  • İlhan, il il 100 bin nüfustaki vaka sayılarının yer aldığı haritanın, 1 Mart'ta başlayacak 'yerinde karar' için anahtar olacağını söyledi.

  • İlhan, yerinde karar döneminin illeri rahatlatmaya yönelik bir yaklaşım olduğuna dikkat çekerek, Ancak bu yaklaşım mutlaka açılışa doğru gidecek bir yaklaşım değil.

24/02/21 11:14

Bilim Kurulu Üyesi İlhan: Haritadaki veriler ‘yerinde karar’ için anahtar olacak

Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüsle mücadele kapsamında açıkladığı illerin haftalık vaka oranlarına göre 100 bin nüfusta vaka sayısı 10'un altında kalarak 'düşük riskli' görülen iller Hakkari, Şırnak, Muş, Batman ve Diyarbakır oldu. Vaka sayısı 100 bin nüfusta 100'ün üzerinde...

TRT Haber ·

Bilim Kurulu üyesi tek tek anlattı: İşte normalleşmeye yakın iller…

Sağlık Bakanlığı’nın corona virüsle mücadele kapsamında açıkladığı illerin haftalık vaka oranlarına göre 100 bin nüfusta vaka sayısı 10’un altında kalarak ‘düşük riskli’ görülen iller Hakkari, Şırnak, Muş, Batman ve Diyarbakır oldu. Vaka sayısı 100 bin nüfusta 100’ün üzerinde...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin