20.02.2019

HABER ÖZETI

  • Bahçelievler İTO Bilim ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen şenlikte muzların piyano tuşları olarak kullanıldığı etkinlik ise dikkat çekti.

  • 4007 Bilim Şenlikleri Destek Programı kapsamında TÜBİTAK'ın da desteklediği şenlikte robotik ve kodlama, akıl oyunları, resim astronomi atölyeleri gibi çeşitli çalışmalar gerçekleştirdi.

  • Şenlikte, bir devre sistemiyle bilgisayara bağlanan muzlar, öğrencilerin bestelerini oluşturmasını sağladı.

  • Meyvelerle birlikte piyano çalmak garip ve eğlenceliydi Meyvelerle ilk defa piyano çaldığını söyleyen Efe Nazmi Turan, Burada olmak güzel bir duygu.

13/10/18 22:30

Bilim şenliğinde muzla piyano çaldılar

İstanbul: STEM Bilim Şenliği'nde muzları piyano tuşları olarak kullanan öğrenciler hem öğrendi hem de eğlendi. Muzların bir devre sistemi üzerinden bilgisayara bağlanarak piyano tuşu olduğu etkinlik renkli görüntüler oluşturdu. Öğrencilerin yenilikçi bireyler olarak yetişmesi...

Istanbulhaber ·

Bilim şenliğinde muzla piyano çaldılar

Öğrencilerin yenilikçi bireyler olarak yetişmesi ve küçük yaşlardan itibaren bilimsel faaliyetlere ilgilerinin arttırılmasını sağlamak amacıyla Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bahçelievler İTO Bilim ve Sanat Merkezi işbirliğinde gerçekleşen İstanbul: STEM Bilim...

Net Gazete ·

Bilim şenliğinde muzla piyano çaldılar

Net Gazete

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin