24.10.2018

  • İstanbul için en fazla tablo üreten yabancı ressam olan Ned Pamphilon’un klasik sergisi, cumhuriyetin en önemli tarihlerinden 29 Ekim ve 10 Kasım’ın anılmasını amaçlıyor.

  • Yıl anma etkinlikleri nedeniyle TCG Gediz ile Japonya’ya da taşınarak, Japon Prensesi Akiko’ya Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyon ile Ertuğrul ve Kushimoto Sokağı tablosunun hediye edildiğini söyledi.

  • Toplam 34 eserin yer aldığı Caddebostan Kültür Merkezi’nde açılacak sergi 16 Kasım 2015 tarihine kadar sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

  • ngiltere’de tamamladığı mimari eğitiminin yanında resim sanatına olan hayranlığını yaşadığı şehrin renkleri ile birleştiren Ned Pamphilon, 1963 yılında Londra’da dünyaya geldi.

27/10/15 22:25

Beklenen Atatürk sergisi açıldı

İstanbul resimleri ve Atatürk’e duyduğu hayranlığı bilinen Atatürk temalı eserleriyle sanatseverlerin yakından tanıdığı İngiliz ressam Ned Pamphilon’un yeni sergisi, “Her Yer Mustafa Her Yer Kemal/Yurtta ve Dünyada Barış”, 26 Ekim’de Kadıköy Belediyesi’nin sponsorluğunda...

Odatv ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin