04.12.2020

  • Denizli'de sanayici ve iş adamlarıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ziyaretini GEKA'nın desteği ile ayağa kaldırılan Loadikya Antik Kentinde gün batımında incelemelerde bulunarak tamamladı.

  • Loadikya Antik Kentin'de Hıristiyanlık için kutsal 7 kiliseden biri olan Kutsal Kilise'nin restorasyonuna destek verdiklerini belirten Bakan Varank, Laodikya'ya da bundan önce bir kilisenin restorasyonuna destek vermiştik.

  • Bundan sonraki dönemde de inşallah yine kalkınma ajansında ve Büyükşehir Belediyemizle birlikte bu muhteşem antik kentteki diğer yapıları ortaya çıkarmak için projelere destek veriyoruz.

  • Burada yaptığımız çalışmalarla Denizli'mizi sanayi ve tarım şehri olmanın da yanında turizmde en önemli şehirlerinden biri haline getireceğiz ifadelerini kullandı.

26/10/20 18:50

Bakan Varank, Denizli ziyaretini Loadikya Antik Kentinde gün batımına karşı tamamladı

Denizli'de sanayici ve iş adamlarıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ziyaretini GEKA'nın desteği ile ayağa kaldırılan Loadikya Antik Kentinde gün batımında incelemelerde bulunarak tamamladı. Antik Kentte ziyaretçi sayısının 40 binden 200 bine çıktığını belirten...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin