15.08.2020

HABER ÖZETI

  • Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Son 18 yılda, çok büyük bir ivme yakaladık ve 18 milyon dekar alanı sulamaya açtık.

  • Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da İstanbul'dan canlı bağlantı ile katıldı.

  • Törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve davetliler katıldı.

  • Toplam 43 milyar lira harcanarak toplamda 1 milyon hektar arazi, Konya Ovası sulamalarında projeleri kapsamında sulamaya açıldı.

03/07/20 19:34

Bakan Pakdemirli: “18 milyon dekar araziyi sulamaya açtık”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 18 milyon dekar araziyi sulamaya açtıklarını belirterek, KOS'un (Konya Ovası Sulama Projesi) GAP'tan sonraki Türkiye'nin en büyük 2. entegre sulama yatırımı olduğunu ifade etti. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin...

Istanbulhaber ·

Bakan Pakdemirli: Bugünkü yatırımlarla 7 binden fazla istihdam olacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Son 18 yılda, çok büyük bir ivme yakaladık ve 18 milyon dekar alanı sulamaya açtık. 50 milyar liranın üzerinde bir hasıla artışımız oldu." dedi. Pakdemirli, İçeri Çumra Mahallesi'ndeki KOS 1,2,3 Şantiyesi'nde düzenlenen ve Cumhurbaşkanı...

Memurlar ·

Bakan Pakdemirli: Bugünkü yatırımlarla 7 binden fazla istihdam olacak

Memurlar

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin