27.02.2021

HABER ÖZETI

  • Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi (AKK), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ile Ankara Sanayi Odası (ASO) atık mücadelesinde iş birliği yapacak.

  • Bu nedenle Temiz Akdeniz Toplum Tabanlı Geri Dönüşüm Projesi kapsamında Kemer'de uygulanan atık tutucu, akarsulardaki atıkların denize ulaşmadan toplanması için önemli bir adımdır.

  • Sistemde, akarsuyla taşınan suyun bir bölümü, engeller vasıtasıyla filtreleme elemanlarına yönlendiriliyor ve bu engeller su içerisindeki katı atıkları tutuyor.

  • Gençlik Parkı Kabul Salonunda gerçekleştirilen toplantıya AKK Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, AKK Başkan Yardımcısı Prof.

24/01/21 13:14

Başkent’in gündeminde atıkla mücadele var

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi (AKK), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ile Ankara Sanayi Odası (ASO) atık mücadelesinde iş birliği yapacak. AKK ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda, "Sıfır Atık Projesi" kapsamında...

Istanbulhaber ·

Denizlerdeki plastik atıklara ‘Atık tutucu ‘ çözümü

Doğa Koruma Merkezi ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından Kemer Belediyesi iş birliğinde yürütülen Temiz Akdeniz Toplum Tabanlı Geri Dönüşüm Proje kapsamında "Atık Tutucu Sistemi" hayata geçirildi.Kemer'den geçerek Akdeniz'e ulaşan Karabucak Deresi için...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin