14.04.2021

HABER ÖZETI

  • 1999 Düzce ve İzmit, 2003 Bingöl ve 2011 Van depremlerinin canlandırıldığı tırda, büyük küçük herkes deprem anını yaşadı.

  • Daha sonra simülasyon tırına geçen Başkan Alinur Aktaş, 2011 yılında Van'da yaşanan 6,7 büyüklüğündeki depremi birebir yaşadı.

  • Alanda kurulan stantlarda ise AFAD ekipleri ve Büyükşehir Belediyesi Mahalle Gönüllüleri tarafından el afişleri, boyama kitapları ve eşya sabitleme aparatı dağıtılarak bilgilendirme yapıldı.

  • Depremin Türkiye'nin ve dünyanın bir gerçeği olduğunu söyleyen Başkan Aktaş, Bursa'nın da 1. derece deprem bölgelerinden biri olduğunu hatırlattı.

02/03/21 20:58

Başkan Alinur Aktaş, 6,7 deprem ile sallandı

Bursa'da deprem farkındalığı oluşturmak için kurulan simülasyon tırında 6,7'lik Van depremini birebir yaşayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "çök kapan tutun" yöntemini uyguladı. Bursa Büyükşehir Belediyesi, deprem kuşağında bulunan Türkiye'nin birinci...

Istanbulhaber ·

Başkan Aktaş 6,7 ile sallandı

Bursa'da kurulan simülâsyon tırında 6,7'lik Van depremini yaşayan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "çök-kapan-tutun" yöntemini uyguladı. Büyükşehir Belediyesi, deprem kuşağında bulunan Türkiye'nin birinci derece riskli bölgelerinden biri olan Bursa'da deprem bilincini...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin