19.08.2019

HABER ÖZETI

  • Katalonya özerk yönetiminde Anayasa Mahkemesi tarafından yasa dışı ilan edilmesine rağmen 1 Ekim 2017'de yapılan bağımsızlık referandumuyla bağlantılı olarak suçlanan 12 sanıktan 9'u tutuklu yargılanıyor.

  • ÇİLER İÇİN 74 YIL HAPİS İSTİYOR Aşırı sağcı Vox partisi ise tutuklu yargılanan Katalan siyasetçiler için 74'er yıl hapis cezası istiyor.

  • Dava için iki hafta önce Katalonya'daki cezaevlerinden Madrid'deki iki cezaevine nakledilen 9 tutuklu sanık, sabah erken saatlerde jandarmaya ait minibüslerle Yüksek Mahkeme'ye getirildi.

  • Tutuksuz yargılanan 3 sanık ise yürüyerek mahkeme salonuna geldi.

12/02/19 12:53

Ayrılıkçı Katalanların davası başladı

İspanya'da Katalonya'daki bağımsızlık girişimleri nedeniyle "devlete karşı ayaklanma" dahil 4 farklı suçla suçlanan 12 Katalan siyasetçi ve sivil toplum örgütü lideri hakkındaki dava Madrid'deki Yüksek Mahkeme'de başladı. İspanyol basınının "ülke tarihinin en önemli davalarından...

Türkiye Gazetesi ·

Ayrılıkçı Katalanların davası başladı

Türkiye Gazetesi

Ayrılıkçı Katalanların davası başladı

MADRİD (AA) - İspanya'da Katalonya'daki bağımsızlık girişimleri nedeniyle "devlete karşı ayaklanma" dahil 4 farklı suçla suçlanan 12 Katalan siyasetçi ve sivil toplum örgütü lideri hakkındaki dava Madrid'deki Yüksek Mahkeme'de başladı. İspanyol basınının "ülke tarihinin...

Memleket ·

Ayrılıkçı Katalanların davası başladı

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin