07.04.2020

  • Beş hizmet yılını dolduran memur da isteği halinde bir yıla kadar mazerete bağlı olmaksızın ücretsiz izin kullanabilmektedir.

  • Bazı özel kanunlarda da memura aylıksız izin verilmesini öngören hükümler bulunmaktadır.

  • 657 sayılı Kanunun 20. maddesinde memurluktan çekilme bir hak olarak düzenlenmiş, 94.maddede ise, Devlet memuru bağlı olduğu kuruma yazılı olarak müracaat etmek suretiyle memurluktan çekilme isteğinde bulunabilir.

  • Aylıksız izin; yıllık izin ve mazeret izni gibi bir izin türü olup farkı aylık ödenmemesidir.

17/02/20 23:21

Aylıksız izin kullanırken istifa edebilir miyim?

Soru Merhaba, memur aylıksız izin kullanırken istifa edebilir mi? Cevap Aylıksız izin genel olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 72 ve 108. maddelerinde bazı özel durumların gerçekleşmesine bağlı olarak veya beş yıl hizmet süresinin tamamlanması halinde isteğe...

Memurlar ·

Aylıksız izin kullanırken istifa edebilir miyim?

Memurlar

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin