06.07.2020

HABER ÖZETI

  • Yapılan bilgilendirmede sektörde konkordato sürecine giren firma sayısının 16'yı bulduğu belirtilirken, şirketlerin sektöre borcunun 2,2 milyar lira olduğu kaydedildi.

  • Ayakkabı sanayisinde ve yan sanayisinde faaliyet gösteren şirketlerin, sektördeki ilgili kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katıldığı etkinlik sonrası basın toplantısı gerçekleştirildi.

  • En çok ihracat yaptığımız ülkeler arasında Rusya 95 milyon dolarla ilk sırada yer alırken, Irak 61 milyon dolarla ikinci, Almanya 51 milyon dolarla üçüncü sırada yer alıyor.

  • Ülkenin, bu konuda coğrafi yapısı ve kaliteli üretimi sayesinde üs olma yolunda ilerliyor.

22/11/19 09:46

Ayakkabı sektöründe konkordatoya rağmen çarklar dönüyor

İSTANBUL (AA) - Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Yönetim Kurulu Başkanı Abdulsabur Endican, ayakkabı sektöründe konkordato sürecine giren firma sayısının 16 olduğunu belirterek, bu firmaların ve firmalarla çalışan şirketlerin sektörün yüzde 10'unu kapsadığını...

Memleket ·

Ayakkabı sektöründe konkordatoya rağmen çarklar dönüyor

Memleket

Ayakkabı sektöründe konkordato sürecine giren firma sayısı 16’yı buldu

Bir milyar dolara yaklaşan ihracatı ve 320 bin istihdamıyla ülke ekonomisinin önemli sektörlerinden olan ayakkabı sanayicileri basın mensuplarıyla bir araya gelerek sektördeki gelişmeleri değerlendirdi. Yapılan bilgilendirmede sektörde konkordato sürecine giren firma sayısının...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin