21.05.2022

HABER ÖZETI

  • Avustralya Federal Mahkemesi, dünyanın bir numarası olarak nitelendirilen Sırp tenisçi Novak Djokovic'in vizesini iptal eden hükümet kararını bozarak, Djokovic'e vizesini iade etti.

  • Djokovic, Avustralya Açık Tenis Turnuvası için Covid-19 aşısı olmadığı ve tıbbi muafiyet belgesi kabul edilmediği gerekçesiyle havalimanında 8 saat bekletildikten sonra Avustralya'ya alınmamıştı.

  • Djokovic'in avukatları, Sırp tenisçinin daha önce Covid-19 geçirdiği için aşı muafiyeti alabileceğini de öne sürdü.

  • Melbourne’a ulaştıktan sonra muafiyet kararı kabul edilmeyen ve ülkeye giriş vizesi iptal edilen Djokovic, mültecilerin tutulduğu otele gönderilmişti.

10/01/22 11:32

Avustralya mahkemesinden Djokovic kararı

Covid-19 aşısından muafiyet belgesiyle Avustralya Açık Tenis Turnuvası'na katılmak için gittiği Melbourne'da vizesi iptal edilerek mültecilerin kaldığı otele yerleştirilen Sırp tenisçi Novak Djokovic ile ilgili Federal Mahkeme kararını açıkladı. Mültecilerin tutulduğu bir...

Istanbulhaber ·

Novak Djokovic, Avustralya Açık’ta oynayacak

Avustralya Federal Mahkemesi'nin hükümet tarafından verilen "vize iptali" kararını bozmasının ardından Sırp tenisçi Novak Djokovic'nin Avustralya Açık Tenis Turnuvası'na katılmasının önü açıldı. Avustralya Federal Mahkemesi, dünyanın bir numarası olarak nitelendirilen Sırp...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin