02.04.2020

HABER ÖZETI

  • Western Sydney Üniversitesi Hawkesbury Çevre Enstitüsü, Eylül 2019’da NSW’de başladıktan sonra Queensland, Victoria ve Güney Avustralya eyaletlerinde etkili olan yangıların ormanlara verdiği zararı araştıran raporunu yayımladı.

  • Matthias Boer, şu değerlendirmeyi yaptı: ‘‘Tarihsel olarak baktığımızda, Avustralya ve diğer kıtalarda her yıl orman alanlarının yüzde 5’inin yandığı belirlenmişti.

  • Sadece Asya ve Afrika’daki küçük orman bölgelerinde bu oranın yüzde 8-9’a yükseldiği kaydedilmişti.

  • Kırsal İtfaiye Servisi yaklaşık 6 ay süren tüm yangınların, yoğun yağmurların da yardımıyla 14 Şubat’ta kontrol altına alındığını duyurmuştu.

26/02/20 09:42

Avustralya’daki yangınlar ormanların yüzde 21’ini yok etti

Avustralya'nın Yeni Güney Galler (NSW), Queensland, Victoria ve Güney Avustralya eyaletlerinde yaklaşık6 ay boyunca süren ve 33 kişinin hayatını kaybettiğiyangınlarında, ormanların yüzde 21’inin kül olduğu belirlendi. Western Sydney Üniversitesi Hawkesbury Çevre Enstitüsü,...

Haber Zamani ·

Avustralya’daki yangınlar ormanların yüzde 21’ini yok etti

Haber Zamani

Yangınlar Avustralya’daki ormanların yüzde 21’ini yok etti

Avustralya'nın Yeni Güney Galler (NSW), Queensland, Victoria ve Güney Avustralya eyaletlerinde yaklaşık 6 ay boyunca süren ve 33 kişinin hayatını kaybettiği yangınlarında, ormanların yüzde 21’inin kül olduğu belirlendi. Western Sydney Üniversitesi Hawkesbury Çevre Enstitüsü,...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin