18.04.2021

HABER ÖZETI

  • BBC'nin haberine göre, daha önce Senatodan bazı değişikliklerle geçen yasa bugün Temsilciler Meclisi tarafından onaylanarak yürürlüğe girdi.

  • Avustralya parlamentosu dünyada bir ilke imza atarak büyük teknoloji şirketlerinin kullandıkları haber içerikleri için yayın kuruluşlarına para ödemesini zorunlu tutan yasayı kabul etti.

  • Avustralya Başbakanı Scott Morrison, yasa hakkında Hindistan, Kanada, Fransa ve İngiltere liderleriyle konuştuğunu belirtti.

  • Tehdit etmişlerdi Söz konusu yasanın, dünyada diğer ülkelere de örnek olması bekleniyor.

25/02/21 11:54

Avustralya’da yasa geçti, Google ve Facebook medyaya para ödeyecek

Avustralya parlamentosu dünyada bir ilke imza atarak büyük teknoloji şirketlerinin kullandıkları haber içerikleri için yayın kuruluşlarına para ödemesini zorunlu tutan yasayı kabul etti. Facebook ve Google, yasanın geçmesi durumunda ülkede operasyonlarını kısıtlama tehdidinde...

Istanbulhaber ·

Avustralya, Google ve Facebook'un haberler için para ödemesini öngören yasayı kabul etti

Avustralya'da Google ve Facebook gibi şirketlerin platformlarında yayımlanan haber içerikleri için medya kuruluşlarına para ödemesini öngören yasal düzenleme kabul edildi. BBC'nin haberine göre, daha önce Senatodan bazı değişikliklerle geçen yasa bugün Temsilciler Meclisi...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin