06.06.2020

HABER ÖZETI

  • Acil durum uyarısının, NSW eyaletinde Drake, Bees Nest, Cobargo, Queensland eyaletinde ise Binna Burra, Beechmont, Springbrook, Witheren, Numinbah Valley, Riverview ve Sarabah bölgelerini kapsadığı açıklandı.

  • NSW ve Queensland itfaiyelerinden yapılan açıklamaya göre, dün 100’den fazla alanda başlayan ve 51 noktada halen devam eden orman yangınlarında 21 evin yandığı, binlerce kişinin de tahliye edildiği bildirildi.

  • NWS Başbakanı Gladys Berejiklian, son birkaç gündeki yangınların yaz sezonunun zor geçeceğini gösterdiğini vurgulayarak korkunç bir orman yangını sezonunu’’ bekledikleri duyurdu.

  • Yangınların devam ettiği iki eyalette de acil durum ilan edilirken, gelecek 7 gün boyunca yağmur beklenmeyen bölgelerde yaşayanların uyarıları dikkate almaları istendi.

07/09/19 12:32

Avustralya’da yangınlar nedeniyle acil durum ilan edildi

Avustralya'da Yeni Güney Galler (NSW) ve Queensland eyaletlerinde 21 evin kullanılamaz hale geldiği yangınlar nedeniyle acil durum ilan edildi. NSW ve Queensland itfaiyelerinden yapılan açıklamaya göre, dün 100’den fazla alanda başlayan ve 51 noktada halen devam eden orman...

Türkiye Gazetesi ·

Avustralya’da yangınlar nedeniyle acil durum ilan edildi

Türkiye Gazetesi

Avustralya’da yangınlar nedeniyle acil durum ilan edildi

MELBOURNE (AA) – Avustralya'da, Yeni Güney Galler (NSW) ve Queensland eyaletlerinde 21 evin kullanılamaz hale geldiği yangınlar nedeniyle acil durum ilan edildi. NSW ve Queensland itfaiyelerinden yapılan açıklamaya göre, dün 100’den fazla alanda başlayan ve 51 noktada halen...

Memleket ·

Avustralya’da yangınlar nedeniyle acil durum ilan edildi

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin